ترفندهای رزرو هتل برای تعطیلات

سایت های رزرو هتل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که اول هر سال تقویم را ورق بزنید و به دنبال ایام تعطیل بگردید و برای آنها مسافرتی برنامه‌ریزی کنید. خب شما تنها نیستید! ایام تعطیل همیشه جزو محبوب‌ترین زمان‌ها برای مسافرت و استراحت هستند و اولین نکته‌ای که برای مسافرت به ذهن می‌آید انتخاب محل اقامت و رزرو هتل است. شهرهای توریستی در این تاریخ‌ها همیشه پر از مسافر هستند. اما وفور مسافر به نفع مسافران نیست. زمانی که مسافران زیاد باشند، هتل‌ها و مجموعه‌های اقامتی معمولاً تخفیفی به شما نخواهند داد چون تقاضا به قدری بالاست که نیازی برای بازار گرمی نمی‌بینند.
از تخفیف هتل هم که بگذریم باید بدانید برای ایام تعطیل باید از خیلی قبل‌تر به دنبال رزرو اتاق باشید. معمولاً امکان رزرو هتل‌ها از چند ماه قبل برای این ایام میسر شده و خیلی زود هم ظرفیت تکمیل می‌شود. مثلاً برای تعطیلات نوروز رزرو هتل­ها از بهمن آغاز می‌شوند. پس اگر قصد سفر در این ایام را دارید حتماً از چند ماه قبل هتل‌های شهر مورد نظر را بررسی کرده و با توجه به نیازتان یکی را رزرو کنید.

قبل از رزرو هتل چه باید کرد؟

حتماً شرایط هتل مورد نظر را قبل رزور کاملاً بررسی کنید. اگر به آنجا بروید و متوجه شوید که شبیه تصورتان نبوده است نه تنها بعد از کنسل کردن وجه خود را دریافت نمی‌کنید بلکه پیدا کردن محل جدید بسیار سخت خواهد بود. حتماً نوع اتاق، نوع تخت، ساعت ورود و تحویل اتاق را به دقت بررسی کنید. نیاز خود را ابتدا مشخص کنید و بعد اتاق انتخاب کنید. ببیند هرکدام از آپشن‌ها چقدر برایتان مهم است. مثلاً اینترنت بی سیم چقدر به کارتان می‌آید؟ تا چه حد به منظره‌ی اتاق اهمیت می‌دهید؟ فاصله‌ی هتل با ایستگاه‌های اتوبوس، راه آهن یا هوایپما چقدر است؟ چه مقدار از روز را قرار است در هتل سپری کنید؟ مکان‌های دیدنی شهر با هتل چقدر فاصله دارند؟ پاسخ به تمام این سوال‌ها و سوال‌های مشابه به شما کمک می‌کنند تا گزینه‌ی مناسب خود را انتخاب کنید و پول اضافی برای امکاناتی که برایتان اهمیتی ندارند پرداخت نکنید. اصولاً این اطلاعات را می‌توانید از وب سایت خود هتل و یا سایت‌های رزرو آنلاین هتل در سراسر کشور بدست آورید.

محدودیت های رزرو هتل در تعطیلات

مشکلات رزرو آنلاین هتل
به دلیل شرایط ویژه‌ی این ایام؛ رزروها قطعی بوده و غیرقابل کنسل شدن می‌باشند و در صورت کنسلی مبلغی به شما برگردانده نمی‌شود. پس باید قبل از اقدام برای رزرو کاملاً همه چیز را بررسی کنید و رزرو هوشمندانه‌ای انجام دهید. در رزرو آنلاین مطمئن شوید که تاریخ ورود و خروج، نام خودتان و نوع اتاق را درست وارد کرده باشید. حتماً بعد از رزرو تأییدیه‌ی رزرو (واچر) را دریافت کرده و صحت اطلاعات مندرج در آن را بررسی نمایید تا در زمان مراجعه دچار مشکل نشوید.
اما تکمیل ظرفیت تنها محدودیت هتل‌ها در ایام تعطیلات نیست. معمولاً رزرو هتل‌ها در این ایام به صورت پکیج‌های چند روزه انجام می‌شود. ممکن است ورود و مدت زمان اقامت توسط هتل تعیین شده باشد.
برای این ایام خاص هرچقدر دیرتر اقدام به رزرو کنید گزینه‌های مناسب کمتری پیدا خواهید کرد و شاید حتی با تکمیل ظرفیت مواجه شوید. ممکن است به جای هتل لوکسی که می‌خواستید مجبور به استفاده از یک مسافرخانه شوید یا به جای رزرو هتل ارزان، به دلیل تکمیل ظرفیت مجبور به رزرو هتل‌های گران قیمت‌تری شوید. معمولاً اگر تخفیفی هم برای این هتل‌ها وجود داشته باشد برای کسانی ست که زودتر اقدام به رزرو کرده باشند.
شهری که قصد سفر به آن را دارید نقش تعیین کننده‌ای در نرخ و سرعت تکمیل ظرفیت هتل‌ها دارد. برای مثال شهرهای ساحلی ایران مانند کیش، اهواز، رامسر و چالوس؛ شهرهای زیارتی همچون مشهد و شهرهای تاریخی نظیر اصفهان شیراز نسبت به شهرهای دیگر هم هتل‌های گران‌تری دارند و هم حجم مسافر به آنها بیشتر است.

برخی سایت‌ها به سبب همکاری‌هایی که با هتل‌های بزرگ دارند تخفیفات بهتری به مسافران می‌دهند. شما می‌توانید این سایت‌ها را شناسایی کرده و با ثبت نام از اخبار مربوط به رزرو مطلع شوید.
در پایان باید اضافه کرد که مسافرت در این ایام هم گران‌تر است و هم با شلوغی‌های مخصوص به خود همراه است. پس تا جایی که می‌توانید مسافرت را به ایام دیگری منتقل کنید یا سعی کنید به روش‌های دیگری مانند استفاده از وسیله‌ی نقلیه‌ی مناسب‌تر و کارهایی از این دست هزینه‌ی سفر را کاهش دهید.

 

معرفی بهترین سایت های رزرو هتل :

https://www.booking.com/

https://www.tripadvisor.com/

https://jabama.ir/

https://www.agoda.com

https://www.orbitz.com/

Author:

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *