آیا بلیط قطار دانشجویی داریم؟

بلیط قطار ارزان

همه شهرهای كشور سالیانه میزبان دانشجویانی هستند كه به صورت میهمان در آن شهر سكونت دارند و هر بار برای بازگشت به شهر خود ناچار به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و یا مسافرت جاده‌ای می‌شوند. از آن جایی كه قطار یكی از مطمئن‌ترین راه‌های سفر از شهری به شهر دیگر محسوب می‌شود و به منظور كاهش سوانح جاده‌ای، مسئولین بر آن شدند تا راه حلی برای ارائه تسهیلات امن‌تر و مناسب‌تر برای دانشجویان بیندیشند. به این منظور برای دانشحویان تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است تا در زمان رفت و برگشت آن‌ها از شهر محل سكونت به شهر محل تحصیل بتوانند به راحتی و با خیال آسوده نسبت به تهيه بليط قطار اقدام و به سهولت و آسايش سفر كنند.

دانشگاه‌ها و برخورد با این موضوع

بسیاری از دانشگاه‌های سراسر كشور برای عملی كردن این امر مهم اقدام به ارائه دسترسی به چنین تخفیف‌هایی برای دانشجویان راه دور خود نموده‌اند. برای استفاده از این تخفیف ویژه بایستی دانشگاه‌های هر شهر لیست اسامی تائید شده از دانشجویان خود تهیه و به مراكز ارائه خدمات فروش بلیط قطار ارائه دهند. این تخفیفات در زمان خرید بلیط قطار و بدون ایجاد هیچ محدودیتی اعمال می‌شوند.

همچنین در بسیاری از مناسبت‌ها و شرایط خاص از جمله نمایشگاه بین المللی كتاب، شركت مسافربری ریلی رجا برای بلیط‌های قطار خود تخفیف‌های ویژه‌ای به دانشجویان شهرستانی ارائه می‌دهد تا بتوانند در نمایشگاه كتاب حضور داشته باشند.

خرید آنلاین بلیط قطار

برای خرید بلیط به صورت آنلاین ابتدا بایستی وارد سایت شركت مسافربری رجا شوید. به این منظور پس از ورود به سایت نسبت به ثبت نام در سایت اقدام كنید. برای این كار كافی است اطلاعات شناسنامه‌ای و شماره تلفن همراه خود را وارد كنید و برای خود شناسه رمزی در نظر بگیرید. پس از این كه مراحل ثبت نام موفقیت آمیز طی شد، بایستی به عنوان یك عضو وارد سایت شده و اطلاعات خود را به عنوان مسافر وارد كنید. در ابتدا مسیر سفر و تاریخ حركت خود را در سایت‌های معتبر خرید بلیط قطار وارد كنید.

سپس كلاس قطار را مشخص كنید تا امكانات و شرایط آن در بلیط قطار شما ثبت شود. این امكانات و شرایط عبارتند از نوع قطار كه ممكن است ۴ تخته، ۶ تخته، قطار سالنی یا صندلی و قطار مجلل زندگی هستند.

قطارهای ۴ تخته به ۴ كلاس مختلف ویژه زندگی سیمرغ و سبز، غزال و بلور سبز، لوكس چهار تخته و البرز و در نهایت خلیج فارس دسته بندی می‌شوند و از نظر تسهیلات و كیفیت خدمات یكی از پرطرفدارترین قطارها هستند و بسیاری از خانواده‌ها برای سفرهای خود اقدام به خرید این بلیط قطار می‌نمایند.

رزرو بلیط قطار

قطارهای صندلی یا سالنی قطارهایی با ۴ كلاس مختلف تندرو پردیس، صبا ویژه، صبا و ارم، اتوبوسی و دوطبقه ای مترویی دسته بندی می‌شوند. از لحاظ قیمت بلیط قطار صندلی یا سالنی جزء ارزان‌ترین بلیط‌های قطار در ناوگان رجا به شمار می‌رود. با توجه به این كه زمان حركت این قطارها در روز است، بهترین گزینه برای دانشجویان و گروه‌های گردشگری محسوب می‌شود.

قطارهای ۶ تخته قطارهایی هستند با ۳ كلاس مختلف میلاد، پارسی و زاگرس، شش تخته تبدیلی، كه قیمت بلیط قطار با وجود كیفیت و سطح امكانات بالا، بسیار مناسب است. این قطار برای گروه‌های خانوادگی و دوستانه، همچین گروه‌های دانشجویی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

آخرین گروه قطارها قطار مجلل زندگی است كه همان طور كه از نام آن مشخص است با خرید بلیط قطار مجلل زندگی، مسافرتی بسیار راحت با امكانات بسیار زیاد برای شما رقم خواهد خورد. تا به امروز این قطار تنها برای مسیر تهران به مشهد و بالعكس در نظر گرفته شده است. با توجه به مسیر محدودی كه برای این قطار وجود دارد، خرید بلیط این قطار به دانشجویان توصیه نمی‌شود.

پس از ورود مشخصات خود به عنوان دانشجو، مرحله بعد در خرید بلیط قطار آنلاین، وارد كردن اطلاعات شناسنامه ای خود و مسافران همراه است. كلیه اطلاعات بایستی با دقت تمام و دقیق وارد شوند، زیرا پس از ثبت سفارش خرید بلیط قطار، امكان هیچ گونه ویرایش و یا تغییری وجود ندارد. پس از تكمیل این مرحله بایستی دقت داشته باشید كه قیمت بلیط قطار برای فرد عادی با قیمت بلیط قطار برای دانشجویان متفاوت است. این تخفیف بسته به مسیر و نوع قطار از ۵ تا ۳۰ درصد متفاوت است.

Author:

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *